— —

Kurz těžba dřeva – ECC1 a ECC2

nahrávám mapu....

Datum / čas
Date(s) - 11/02/2019 - 14/02/2019
8:30 - 15:00

Místo konání
Honbice 49

Kategorie ne Kategorie


Přípravný kurz, který kopíruje mezinárodní standard a lze na jeho konci získat certifikát ECC (European chainsaw certificate) – Evropský certifikát pro práci s motorovou pilou.

Informace ECC kurz

Zkoušky zabezpečované podle evropského standardu, který vyšel z požadavku mezinárodního uznávání kvalifikací v tomto odvětví jsou dokladem o vysoké profesionální úrovni držitele certifikátu

Při zkoušení se ověřuje: bezpečnost, dovednosti, správné návyky. Po splnění zkoušky kandidát obdrží certifikát o úspěšném splnění zkoušky a je zaveden do systému mezinárodní organizace a jeho dovednosti je možné ověřit v reálném čase na stránkách organizace.

ECC1 Obsluha ruční řetězové motorové pily –  údržba a příčné přeřezávání

Výcvik je zaměřen na správnou základní údržbu motorové pily, kterou musí ovládat každý pracovník s motorovou pilou – základní údržba, ošetřování motorové pily po práci, zhodnocení jejího technického stavu před zahájením práce, ostření řetězu.   Dále jsou zde zahrnuty příčné řezy, vodorovné řezy a je proveden nácvik správného provedení zápichů.  Výcvik je veden, tak aby pracovníci byli sami rozpoznat rizika práce a znali environmentální problematiku.

U zkoušky je ověřováno – OOPP, znalosti rizik při práci s motorovou pilou a rozpoznání rizik prostředí, znalosti základní údržby, ostření řetězu, správné techniky příčných řezů a zápichů – svislé i vodorovné.

Na zkoušku ECC byla zpracována publikace, která provede uchazeče celou zkouškou a zjednodušuje postup přípravy na zkoušku. Publikace je účastníkům kurzu zaslána vždy po uhrazení zálohy na kurzovné.

ECC2 Obsluha ruční řetězové motorové pily –  základní kácení

Výcvik je zaměřen na správné a bezpečné kácení stromů. Je trénován nácvik bezpečných technik kácení a odvětvování. Dále je výcvik zaměřen na bezpečné stažení zavěšených stromů.  U zkoušky je pak ověřováno rozpoznání rizik práce a prostředí, správné techniky pokácení stromů – rovný strom, mírně vychýlený proti směru pádu, vychýlený do směru pádu. Jeden ze stromů musí být zavěšen a bezpečně uvolněn.  Správná technika odvětvování a manipulace.

1 os. 2os. 3 -4  os.
ECC 1 -2 10000 8000 6500

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *